середа, 29 квітня 2020 р.

Міжнародний день астрономії 2 травня 2020 рік

Доброго дня, сьогодні я підготувала для вас цікаву інформацію. Тож пропоную почитати. 
Найбільший телескоп в Україні має діаметр 2,6 метра.
7 січня 1610 року Галілео Галілей вперше в історії людства направив побудований ним телескоп на небо, а сьогодні небо умовно поділене вже на 88 ділянок - сузір’їв. У Всесвіті нараховуються мільярди галактик, що утворюють згущення, шари і ланцюжки, розділені порожнім простором.
Церера, найбільший астероїд, відомий нам, що має 1030 км в діаметрі. Це перший відкритий астероїд. Він був виявлений Джузеппе Пьяцца з Палермо, Сицилія 1 січня 1801 року.
Сім зірок знаходяться в межах 10 світлових років від нас, і найближча до нас - Проксіма Центавра з системи альфа Центавра.
Астрономам відомо, що температура на Місяці коливається від -164 до +117 градусів Цельсія. Місяць завжди повернений до Землі однією стороною і здійснює повний оберт навколо Землі за 27.3 доби, Земля ж обертається навколо Сонця за 1 рік (365.24 доби).
Щоб сонячне світло досягло Землі потрібно близько 8,5 хвилин. Світло від зірки Денеб що входить в сузір’я Лебедя подорожує до нас 800 років. На Венері доба довша за рік. Планету Уран видно з Землі неозброєним оком. Маса Юпітера в 318 разів більша за масу Землі. Обсяг Cатурна перевищує земний в 758 разів. У 2006 році Плутон позбавили звання планети через його маленький розмірі. Атмосфера Марса на 95% складається з вуглекислого газу.
Міжнародний день астрономії - свято, яке народилося в Америці у 1973 році і об’єднало всіх справжніх любителів астрономії під девізом «Несучі Астрономію людям».
На сьогоднішній день рух очолюють Астрономічна Ліга, Тихоокеанське астрономічне товариство, Міжнародний Союз планетаріїв.
День Астрономії зазвичай відзначається в день, коли Місяць має фазу поблизу 1-й чверті, що припадає на інтервал з середини квітня до середини травня.
Цього дня тисячі астрономічних клубів, наукових музеїв, обсерваторій, планетаріїв в багатьох країнах світу проводять безліч цікавих заходів, включаючи публічні лекції, телеконференції, спільні проекти, масові покази зоряного неба і т.п.
В 2020 році Міжнародний день астрономії припадає на 2 травня.

Пропоную переглянути чим же цікава наука Астрономія. Дивимось

Міжнародний день танцю

Доброго дня любі діти. Знаю, що всі сумуєте один за одним і навіть хочете до школи.  Але нічого не вдієш навчаємось дистанційно. Сьогодні розповім вам про танці, 29 квітня  відзначають Міжнародний день танцю.

   Танець — вид мистецтва, де хужожні образи створюються засобами пластичних рухів людського тіла. Танець це спорт. В танці відображається емоційно-образний зміст музичних творів. Танець існував та існує в культурних традиціях всього людства й людських спільнот. За довгу історію людства танець змінювався, відображаючи культурний розвиток.
Існує дуже багато видів і форм танцю: 
Народний танець — яскраве вираження менталітету і творчості кожного народу, віддзеркалення традицій, хореографічної мови, пластичної виразності у співвідношенні з музикою.
Класичний танець є основою мистецтва балету, започаткованого наприкінці XVI століття і вимагає спеціальної підготовки. 
Естрадний танець має власну специфіку та підпорядкований завданням підтримки виступу певного естрадного співака.
  Деякі хореографи вважають, що за рухами тіла ховаються справжні рухи душі. Танець - невід’ємна частина будь-якої культури. Він є джерелом натхнення для художників, дизайнерів, скульпторів і режисерів театру і кіно. Люди, які займаються танцями, відрізняються, як правило, цілеспрямованістю і у них хороше здоров’я. 
Міжнародний день танцю відзначається з 1982 року за рішенням ЮНЕСКО в день народження французького балетмейстера Жана Жоржа Новера, реформатора та теоретика хореографічного мистецтва, який увійшов в історію як «батько сучасного балету». 
У цей день весь танцюючий світ відзначатиме своє професійне свято - театри опери та балету, сучасні танцювальні трупи, ансамблі сучасного бального та народного танцю і інші, як професійні, так і самодіяльні артисти.

Знаю що багато хто з учнів відвідує танці або танцює в дома. Пропоную вам поділитися з нами вашими досягненнями, додавайте фото і обов'язково підписуйте його нижче на дошці


Made with Padlet

четвер, 23 квітня 2020 р.

Міжнародний день англійської мови

Міжнародний день англійської мови або День англійської мови в ООН  — свято, що відзначається щорічно 23 квітня. Вперше День англійської мови , як і дні інших офіційних мов ООН, відзначили в 2010 році. Встановлення події стало ініціативою департаменту із зв'язків з громадськістю Організації Об'єднаних Націй, який вказав на необхідність розробити програми заходів для зміцнення традиції багатомовності.

Для цього свята була обрана дата смерті видатного драматурга Вільяма Шекспіра, твори якого входять в число найбільш цінних зразків літературної спадщини світу. Також Шекспір вважається одним із засновників літературної англійської мови. З-під пера Шекспіра вийшло п'ять поем, 10 хронік, 11 трагедій, 17 комедій і 154 сонета. Серед його творів — відомі будь-якого цивілізованого жителю планети «Ромео і Джульєтта», «Отелло», «Гамлет, принц датський», «Король Лір» та інші. Завдяки широкому розповсюдженню англійської мови, багато шанувальників творчості Шекспіра читають його книги в оригіналі.
Цікаві факти про англійську мову
1. В англійській мові існує коректне речення з 8 однакових слів поспіль і без знаків пунктуації: Buffalo buffalo Buffalo buffalo buffalo buffalo Buffalo buffalo. Перекласти його можна так: "Бізони з Баффало, налякані іншими бізонами з Баффало, лякають бізонів з Баффало".
2. Англійське слово slave (раб), має пряме відношення до слов'ян: у стародавні часи німецькі племена продавали представників слов'янських племен в рабство римлянам.
3. Найкоротше речення в англійській мові складається всього з трьох літер: I am.
4. А найкоротший осмислений вислів англійською - "Go".
5. Pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis - так звучить найдовше слово в англійській мові. Це медичний термін, що позначає одне з захворювань дихальних шляхів.
6. Англійське слово "set" є рекордсменом за кількістю значень: 44 основних значення для дієслова, 17 основних значень для іменника і 7 основних значень для прикметника!
7. В англійській є чотири слова, які не мають жодної рими: month, orange, silver, purple.
8. "Almost" - найдовше слово англійської мови, в якому всі букви розташовані в алфавітному порядку.
9. Слово"queue" - єдине слово, чия вимова не зміниться, якщо прибрати останні 4 літери.
10. Англійська мова, всупереч усталеній думці - не найпоширеніша мова в світі! Пальму першості тримає китайська мова, друге місце займає іспанська, ну а англійській належить лише скромна бронза.
11. В англійській мові назви всіх континентів закінчуються на ту ж літеру, з якої починаються.
12. Слово "typewriter" - найдовше слово, яке можна набрати на клавіатурі в одному (верхньому) ряду.
13. "E" - найчастіша літера в англійській мові
14. Крапка над літерою i називається "tittle" ("крапелька").
15. Англійською написано понад 70 % сторінок в інтернеті.
16. Поки Ви читаєте цей текст, 700 мільйонів осіб в усьому світі вивчає англійську мову.
А тепер потанцюємо разом з пінгвінами під веселу пісеньку. Встаємо і разом GO


вівторок, 21 квітня 2020 р.

Матінка-Земля.

Матінка-Земля. Це вираження ми не рідко чуємо в нашому повсякденному житті і використовуємо його в нашому спілкуванні. Що воно означає і що ми в нього вкладаємо, - буквально зображено в самому формулюванні і формі подібної фрази. Земля - наша годувальниця, наш спільний дім, в якому створені Богом для нас абсолютно унікальні умови, що дозволяють нам не тільки виживати, але й насолоджуватися життям у всій її красі і різноманітності. Вона віддає нам себе цілком. Беззаперечно дарує свою любов. Не зважаючи навіть деколи на абсолютно блюзнірське ставлення з нашого боку. Як любляча мати живить, одягає і виховує своїх нетямущих дітей. Чим ми їй віддячуємо?
         
Так, офіційно, починаючи з 2010-го року в наших календарях на міжнародному рівні з’явився знаковий День - Всесвітній день Матері-Землі, який відзначається 22-го квітня. У резолюції Генеральної Асамблеї ООН № A/RES/63/278, яка була затверджена з цього приводу в 2009-му році відзначалося, що термін «Матінка-Земля» досить поширений в різних культурах і загальноприйнятий у більшості країн світу, він відображає чіткий взаємозв’язок між нами і нашою планетою. Дата святкування цього всесвітнього дня так само вибрана не випадково: в цей день, в одній з найпотужніших, масштабних і розвинених країн світу, в США, відзначався День дерев.
США були однією з перших країн, що заснували екологічні свята на державному рівні, до того ж дерево часто символізує життя. Здоров’я і екологія нашої планети безпосередньо залежить від наявності на ній цих прекрасних творінь Божих. Не дивно, що в національних календарях багатьох країн світу присутні подібні свята. Приміром, добрі традиції лісопосадок були притаманні нам на просторах нашої рідної землі ще з дореволюційних часів. У новій незалежній Україні, починаючи з 1998-го року в третю суботу квітня відзначається національне свято «День довкілля», яке з’явилося саме завдяки систематичному проведенню в цей день акції "Дерево - Життя".
У День Матері-Землі ми приєднуємося до цієї міжнародної ініціативи і закликаємо всіх підтримати загальнолюдські позитивні зусилля, які спрямовані на вирішення назрілих екологічних проблем. Що людина посіє - те й пожне. Не будемо про це забувати!

неділя, 12 квітня 2020 р.

Писанка: маленьке яйце із величезним змістом

Багато десятиліть писанка залишається незмінним атрибутом християнських обрядів. Кожної весни вона збирає родину з писачками у руках та прикрашає великодні кошики українців.

Здавалося б таке маленьке яйце, але насправді воно несе в собі історію минулих поколінь, традиції, сакральний зміст та тепло рук автора.

Писанка - яйце, розписане символами, що нанесені за допомогою воску та барвників. Вона є символом життя, сонця, краси, добра. Своєю історією яйце із сакральним змістом сягає дохристиянських часів. Тоді, людина була неподільною з природою, а яйце для неї було загадкою, адже з нього неживого народжувалось живе.

Шкарлупу писанок знаходили на розкопках цивілізацій, що існували більше 3000 років тому. І це незважаючи на те, що яйце швидко розкладається у землі. До археологічних знахідок належать і глиняні, керамічні, писанки на різних видах яєць (гусячих, страусиних).Про писанку створено безліч міфів та легенд. У Єгиптян, наприклад,  яйце, яке було символом сонця, катав по небі сонячний бог Пта. В античній Греції і Римі були переконані, що світ виник із яйця птаха Фенікса. В Україні  про писанку існують легенди релігійного змісту. Кажуть, що коли Ісус Христос воскрес, то він сказав воякам, які охороняли Його гріб: "Ідіть і скажіть усім людям, що Христос воскрес, а щоб вам повірили, то ось вам знак". При цьому Спаситель узяв зі свого гробу писанку і дав воякам. Відтоді і з'явився звичай писати писанки на Великдень.

Процес написання писанки в Україні є цілим ритуалом. Писанкарка ретельно миє руки, молиться із думкою про людей, яким призначаються писанки, готує місце та матеріали для роботи, аж потім приступає до написання.


Символи, які люди вимальовують на яйцях, обирають відповідно до того, яке повідомлення ти хочеш залишити. Кожен символ щось означає та може бути поєднаним з іншим. З часом символів стає все більше і більше, а писанка стає багатшою.


Як символи, так і фарба у писанках обирається не спроста. Кожен колір щось означає: зелений - символізує природу, прихід весни; червоний - любов, радість життя; жовтий, помаранчевий - тепло, сонце, зірки, місяць; білий - чистоту та світлість тощо.

Кожна писанка є унікальною, не схожою одна на одну. Більше того, у кожному регіоні Україні писанку створюють у традиційних кольорах та наносять традиційні для регіону символи.
Діти, минулого року Ви ходили до будинку творчості "Оберіг", де прикрашали дерево писанками, а цього року пропоную Вам намалювати або зробити аплікацію, а можливо хтось розпише писанку. 

 Виконуйте завдання та діляться своїми роботами нижче на віртуальній дошці 



Made with Padlet

12 квітня День космонавтики

Дорогі діти! Хто здогадається, чому буде присвячений наш урок? 
Може хтось скаже, яке свято відзначається 12 квітня?
Правильно, День космонавтики.

Загадковий світ зірок і планет з давніх часів притягував до себе увагу людей. Але ближче і доступніше він став тільки з проникненням людини в космічний простір.



У 1961 році героїчний космонавт Юрій Олексійович Гагарін першим злітав у Космос. Але це було не просто. Люди давно мріяли освоїти космічний простір. Вони довго думали над тим, як побудувати космічний корабель, щоб полетіти вище зірок. Бо люди мріяли дізнатися небесних таємниць, а не просто поставити рекорди висоти. Потрібні були очі, здатні бачити крізь тисячі кілометрів, потрібні були вуха, здатні чути у Всесвіті, потрібні були руки, здатні управляти точкою - кораблем, загубленим в нескінченності світового простору.
У загальну роботу включилися нові тисячі винахідливих умів і нові сотні тисяч умілих, талановитих рук ...
І ось створили космічні кораблі, і полетіли в Космос. Але перш ніж полетів знаменитий космонавт Юрій Олексійович Гагарін (показ картини із
зображенням Юрія Гагаріна) 3 листопада 1957 року в неживому, холодному, завжди чорному просторі космосу забилося живе серце. У герметичній кабіні
 супутника жила, дихала, летіла над світом собака Лайка.

За Лайкою полетіли інші собаки. Може хтось із вас знає цих двох знаменитих собак? Слідом за Лайкою, діти, пішли Білка та Стрілка (показ фото Білки і Стрілки). Також полетіли морські свинки, мавпи, папуги, миші, кролики - всі вони чесно послужили великої мрії.
Пройдуть роки, буде створений грандіозний загальнолюдський музей завоювання космосу, і в одному із залів цього музею обов'язково поставлять пам'ятник чотириногим друзям космонавтів - самовідданим і відданим.

А тепер настав час відпочити і подивитися мультик.