четвер, 15 жовтня 2020 р.

13 жовтня  учні третіх класів стали учасниками заходу до дня Захисника України "Зростаємо мужніми",на якому ознайомилися з святами які відзначають 14 жовтня: Свято Покрови, Свято Українського Козацтва та День захисника України.   Діти взяли участь у вікторині до дня Захисника України та виготовили вишиванки обереги для своїх рідних.

Долучилися до благодійної акції від кав'ярні Aroma.Resh - намалювали малюнки до Дня захисника України, щоб організатори передали їх у зону АТО.

 



21 вересня Міжнародний день миру


Мир – це найбільша цінність та мрія.

    Саме тому існує цей день – Міжнародний день миру. Він був заснований  1981 року Організацією Об’єднаних Націй як щорічне свято відмови від насильства і припинення вогню в глобальному масштабі. Щороку 21 вересня люди в різних куточках земної кулі так чи інакше віддають данину миру. Це свято покликане змусити людей не тільки задуматися, але й зробити що-небудь заради миру. 

З учнями третіх класів на заняттях групи продовженого дня, провели тренінг - гру «Мир і дружба». Виконали вправу на знайомство "Моя футболка про мене розкаже...." та вправу "Долонька допомоги". Всі учасники презентували свої долоньки та футболки.

Кожен клас створив свою футболку «Мир на Землі – це щастя і радість у серцях», а також всі бажаючі виконали малюнки на асфальті крейдою на відповідну тематику.



понеділок, 21 вересня 2020 р.

День фізичної культури і спорту

День фізичної культури і спорту в Україні відзначається в другу суботу вересня. Офіційно засновано в 1994 році. Це свято здорового способу життя і радості, що виникає при використанні корисної фізичної діяльності.

Уроки фізичної культури та спорту в учнів найулюбленіші. Адже це спорт, веселощі, шум, командна гра, футбол. До дня фізичної культури учні підготували виставку малюнків "Зі спортом дружиш - здоровим будеш".



 

Олімпійський тиждень


Олімпійський тижень - це веселі командні змагання, зміцнення здоров'я, спосіб дізнатися цікаву інформацію про олімпійські ігри.

Олімпіади проводяться під гаслом «Citius, altius, fortius», що в перекладі з латини значить «Швидше, вище, сильніше».

Грандіозні й барвисті церемонії відкриття й закриття Ігор. Сценарії церемоній тримаються в найсуворішій таємниці аж до початку.

Програма тижня включала: "Олімпійський Урок", футбол , малюнки на асфальті, цікаві вікторини та завдання, випуск газети.

Вчитель фізичної культури Бреус Марина Олександрівна провила не забутній "Олімпійський Урок" для кожного класу, на якому учні загартовували командний дух та спробували свої сили в різних естафетах.


вівторок, 8 вересня 2020 р.

Міжнародний День грамотності!

Вміння читати - лише мала частина вміння бути грамотною людиною, а ось здатність використовувати прочитане, отримуючи вигоду для себе, оточуючих вас людей, близьких і сім’ї - це більш вагома частина вміння бути грамотним, хоча і не завжди вирішальна.

Бути грамотним - це модно!

 Ви часто вмієте використовувати прочитане з користю?

     Це просто - лише потрібно намагатися бути трохи більш уважним, трохи більш терплячим,  інакше ви можете не помітити користі тієї інформації, яка раптово з’явилася перед вами.

Веселе та цікаве заняття для учнів 2 - Г класу. Перевірили: уважність, знання, грамотність. Пройшли цікавий казковий квест.



 

вівторок, 1 вересня 2020 р.

День знань

 









  Дорогі учні! Вітаю з Днем знань! Нехай попереду чекає багато цікавого, кожен урок дарує відкриття, навчальний рік буде успішним, а педагоги допомагають осягати секрети наук. Бажаю, щоб один з найголовніших днів у вересні запам'ятався трепетним хвилюванням, усмішками та радістю. Старання, терпіння, удачі!
   Нехай цей рік буде набагато яскравішим, крутішим та успішнішим, ніж минулий, і нехай попереду чекає багато відкриттів, звершень і блискучих перемог. Учися, дій, мрій, працюй, старайся, вір і перемагай!

Цього року наша шкільна зустріч пройшла весело, креативно та продуктивно:



неділя, 31 травня 2020 р.

День захисту дітей

    
   1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей - одне з найбільш  «дитячих» свят у світі. В цьому році це 70-е свято дитинства, захисту життя, здоров'я і прав дітей. Сім'я і дитина - це споконвічні цінності, які сповідує український народ, будуючи свою державність та розвиваючи власну культуру.
     Дитинство - це чудова пора сподівань та здійснення мрій.
Вітаючи зі святом, зичу вам, дорогі хлопчики та дівчатка, міцного здоров'я, успіхів, радісного та змістовного відпочинку під час літніх канікул. 
     Бажаємо миру і злагоди кожній дитині, кожній родині, усій Україні! Наснаги і мудрості батькам, педагогам, дорослим, серця яких сповнені любові до дітей.
Нехай здійсняться всі ваші мрії та задуми!


пʼятниця, 29 травня 2020 р.

Робота педагого-організатора

Хочу розповісти вам про свою роботу. Педагогом-організатором працюю досить не давно, з жовтня минулого року. На початку було важко. Але за цей час я навчилася писати сценарії, оформлювати та створювати декорації для актової зали та фойє школи, проводити свята, шкільні конкурси та лінійки, тематичні заняття, квести. Для мене цей навчальний рік став відкриттям дитячих талантів. Дякую вам, учні, за подаровані посмішки, незабутні емоції та нові знання. Дякую адміністрації школи за те, що я маю змогу працювати з дітьми.

Пропоную вам переглянути, яким був цей рік для мене, як педагога-організатора


четвер, 28 травня 2020 р.

Завершення навчального року


  Ось і настало завершення уроків, кінець дистанційного навчання. 
    Шановні діти, маленькі й дорослі. Цей день по всій нашій державі дійсно незвичайний. Він радісний й водночас сумний. Радісний бо закінчився навчальний рік. Попереду - чудові літні канікули. А сумний тим що, дехто з вас буде сумувати за школою, однокласниками, вчителями, шкільними святами, конкурсами, навіть навчанням та цікавими подорожами - екскурсіями. Четверті класи - випускники, будуть крокувати новими сходинками до знань.
     Щороку вчителі підбиваючи підсумки своєї роботи, можуть з упевненістю сказати: "Учні! Ви - наше майбутнє, ви гідні бути кращими, адже в кожного з вас є частка з нас". Важко сказати, у кого сьогодні більше свято - в учнів чи у вчителів. Що важче  - навчитися чи навчати? Мабуть, і те, й інше потребує немалих душевних сил і прагнення до знань. Але професія вчителя потребує ще одного виняткового вміння - відчувати кожного учня. Ми пишаємося кожним учнем, за їхні перемоги у конкурсах та олімпіадах, знання, наполегливість, вміння та посмішки.
      Попереду у вас три місяці літніх канікул. За цей час ви підростете, станете доросліші і у вересні прийдете до школи за новими знаннями, емоціями, спогадами.

Пропоную згадати яким же був ваш навчальний рік




середа, 20 травня 2020 р.

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ


Так повелося, що завжди, коли нам добре та гарно, ми вдягаємо те, що для нас більше, ніж просто одяг, - наші вишиванки. У них дівчата і жінки ще вродливіші, чоловіки - особливо мужні та стильні, діти - ніби янголята у чудових рукотворних шатах.
Вишиванку творять з любов'ю, вкладаючи у кожен візерунок певний смисл, щирі думки і душу. У вишивальниць є багато традицій і обрядів перед власне процесом вишивання, тому що це - особлива творчість, у якій передається наша українська краса, наша душа. 
   Вишита сорочка - свого роду оберіг, символ здоров’я, добробуту та краси, щасливої долі й родової пам'яті, любові та святковості. Коли говорять, що людина народилася в сорочці, мають на увазі, що це - щаслива людина.  
  Ідея проведення такого свята виникла в Чернівецькому національному університеті навесні 2006 року. Один зі студентів Ігор Житарюк прийшов на пари в вишиванці, яка тоді була не дуже популярним одягом на кожен день. Студентка Леся Воронюк запропонувала всім в університеті прийти у вишитих сорочках.  
  На першу таку акцію зібралося не більше 10 студентів з факультетів історії, політології та міжнародних відносин.
  За словами одного з організаторів Всесвітнього дня вишиванки Олександра Ткачука, дата проведення такого свята — третій четвер травня — виникла не відразу, але першочергова ідея одягнути вишиванку стосувалася саме буднього дня, а не святкового.
Тому згодом зупинилися саме на третьому четверту травня. З тих пір День вишиванки еволюціонував з невеликої студентської акції в глобальний міжнародний рух для українців по всьому світу. Сьогодні цей день відзначають більш ніж в 70 країнах світу.
   Світовий флешмоб нашої краси
  У Всесвітній день вишиванки Світовий конгрес українців (СКУ) запрошує українців з усього світу долучитися до флешмобу. "Вражаємо світ красою і розмаїттям українських вишиванок! Долучайтесь до флешмобу СКУ: поділіться історією вишиванки на Facebook та позначте допис ґраткою #ДеньВишиванки #VyshyvankaDay", - написали організатори святкового дійства на сторінці СКУ в Facebook.
    Розмаїття вишиванок від учнів та педагогічного колективу школи:


четвер, 14 травня 2020 р.

Міжнародний день сім’ї

  
    Сьогодні вся країна відзначає день сім’ї – день наших з Вами родин. Адже саме сім’я є тією цеглинкою з якої складається добробут та спокій у нашій державі. Дозвольте побажати Вам та всім Вашим рідним міцного здоров’я, щастя та непохитної твердості родинних стосунків.

    Міжнародний день сім’ї встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році і відзначається щорічно 15 травня (резолюція A/RES/47/237 від 20.09.1993 р.).
   З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. 

  Українці завжди шанували сім’ю, найбільш цінними є родинні зв’язки. Від батька до сина, від бабусі до внучки, передаються духовні цінності досі. Саме сім’я є найбільшим багатством, тією основою, платформою, на якій будується все.
Сім’я — це щастя, любов і удача,
Сім’я — це влітку поїздки на дачу.
Сім’я — це свято, сімейні дати,
Подарунки, покупки, приємні витрати.
Народження діток, перший крок, перший лепет,
Віра в найкраще, хвилювання і трепет.
Сім’я — дружна праця і вічні турботи,
Сім’я — це багато вдома роботи.
Сім’я — це складно.
Сім’я — це важливо.
Сім’я — це коли
Все на світі можливо. 

Сім'я очима дитини виглядає так:
Дякую учням за їхні старання і чудові малюнки 💛




вівторок, 12 травня 2020 р.

Посміхайтеся частіше!

 Посміхайтеся частіше!

Найкращими ліками від усіх недуг та проблем є сміх та позитивні емоції. Чим більше ми сміємося, тим краще почуваємося, тим більше симпатії викликаємо в інших людей.

 Чому сміятися так важливо?

 «Магічні» властивості сміху полягають у тому, що він робить нас спокійнішими. Під впливом радісних емоцій ми менше налаштовані на дратівливість та примхи. Гарний настрій автоматично викликає позитивне ставлення до навчання, і ви, діти з ентузіазмом відкриваєте для себе нові знання. Цікаво, що сміх зменшує стрес, що виникає через страх невдачі та помилок. Діти менше бояться і виявляють більше зосередженості, виконуючи завдання.

1. Щури регочуть від лоскоту. Хочете побачити, як сміється щур? Полоскочіть його. Щури – як і шимпанзе, і собаки – вміють сміятись. Та сміються вони не з жартів. Вони сміються під час ігор, так само як і люди, щоб показати своє щастя.Під час дослідження щури, які більше грались, більше й сміялись. А ті, що більше сміялись, віддавали перевагу компанії таких самих сміхотливих щурів.У людей сміх зробився важливим способом проявити емоції, причому через різні канали комунікації. Згадайте лише, як ми намагаємось передати сміх у текстових повідомленнях, за допомогою так званих "смайлів" і "ЛОЛів".

2. Жарти – не головна причина сміху. Спитайте дорослих, що викликає у них сміх, і більшість відповість: жарти і гумор. Але вони помиляються.
Роберт Провайн, психолог з Університету Меріленду, виявив, що ми найбільше сміємось тоді, коли спілкуємось з друзями.
Ймовірність сміху підвищується у 30 разів, коли ми не одні.
Та найцікавіше, що навіть у спілкуванні ми все одно сміємось не над жартами: сміх викликають висловлювання і коментарі, в яких на сторонній погляд нема нічого кумедного.
Отже, сміх – це форма комунікації, а не реактивна поведінка.
За науковими даними, сміх не так сильно пов'язаний з жартами, а радше є формою соціальної поведінки, якою ми користуємось, щоб показати людям, що ставимось до них приязно і розуміємо їх.

3. Сміх заразний. Результати сканування мозку також показують, що сміх є заразним. Навіть під час сканування, тобто у ситуації не надто веселій, видно, що мозок реагує на чужий сміх – а саме, готує м’язи обличчя до того, щоб сміятися.
І чим більше хтось схильний "заражатися" сміхом, тим краще вони вміють відрізняти вимушений сміх від невимушеного.
Це дозволяє припустити, що відповідь сміхом на сміх – це не просто поширення "інфекції", а спроба зрозуміти значення сміху.
Посміхайтеся частіше, розповідайте один одному смішні історії, переглядайте кумедні відео та діліться ними з друзями.

Під публікацією є коментарі там ви можете поділитися смішною історією, або написати що у вас викликає сміх. Чекаю  на ваші коментарі❤

пʼятниця, 8 травня 2020 р.


“1939–1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”.
Ми повинні знати та пам’ятати, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Пам’ятати, що агресора зупинили спільними зусиллями Об’єднані Нації. Не забуваємо: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться.
  •  Друга світова війна стала найбільш кривавою в історії людства. Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв.
  •  День пам’яті та примирення та День перемоги символізує не тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Вона скінчилася і найважливішим її підсумком має бути не перемога, а мир.
  • Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини. Ціною цього стали надзвичайні втрати українців і громадян України інших національностей упродовж 1939–1945 років. Найтяжчі – демографічні, які оцінюють у 8–10 мільйонів осіб.
  • Трагедія Українського народу в роки Другої світової полягала в тому, що на час початку війни він був розділений між кількома державами. Українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі інтереси і вбивати інших українців. За панування над Україною воювали дві тоталітарні системи, що однаково не рахувалися з ціною людського життя. Кожна сторона протистояння намагалася продемонструвати на наших землях прихильність до українства. Однак єдиним справді українським суб’єктом у роки війни був визвольний рух – передовсім, Українська повстанська армія.
  •  У Другій світовій війні Україні випала героїчна і разом з тим трагічна роль. Єднання суспільства навколо усвідомлення цієї істини й надалі сприятиме ефективному протистоянню зовнішнім викликам та загрозам.
Символом відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги став червоний мак, як і в багатьох країнах Європи.
Червоний мак (англ. – remembrance poppy) – міжнародний символ пам'яті жертв Першої світової війни, а згодом – жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи із 1914 року.
Символ маку присутній і в українській фольклорній традиції – за легендами, маки зацвітали так, де пролилася козацька кров.

Учні долучилися до акції " Ми пам'ятаємо" з нагоди святкування Дня пам'яті та примирення.




понеділок, 4 травня 2020 р.

Що дає читання книг


Доброго дня. Сьогодні хочу поговорити з Вами про читання.
Як часто ви читаєте? Ні, не статті в інтернеті, а книжки. Чи входить читання до вашої щоденної програми? Якщо ні, то змушена вам повідомити, що ви багато втрачаєте, як в інтелектуальному, так і в духовному плані. Читання дає людині безліч незаперечних переваг. Ось лише декілька з них.
1. Розумова стимуляція
Дослідження показують, що постійна стимуляція мозку, чим є читання, знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера і деменції. Так само, як і будь-якому м’язу людського тіла, мозку необхідне тренування, щоб залишатися сильним і здоровим.
2. Зниження стресу
Неважливо, який стрес ви відчуваєте на роботі, в стосунках або десь ще, щойно ви берете книгу і занурюєтеся в історію, він миттєво зникає, напруга відпускає і тіло розслабляється.
3. Знання
Щоб ви не читали, голова наповнюється новими знаннями, і ви ніколи не знаєте, в який момент вони вам знадобляться. Але чим знань більше, тим більше ви готові протистояти будь-яким перешкодам.
4. Розширення словникового запасу
Чим більше ви читаєте, тим більш змістовно і вишукано говорите. А це в свою чергу сприяє і більшій впевненості в собі. До того ж, ви черпаєте слова не тільки з рідної, а й іноземних мов, що ставить вас ще на щабель вище.
5. Поліпшення пам’яті
Читаючи книгу, ви запам’ятовуєте неймовірну кількість персонажів, їхні історії, почуття, масу  деталей. Ця нова інформація нашаровується на вже наявну, та формує нові зв’язки, завдяки чому запам’ятовується ще краще.
6. Розвиток аналітичних здібностей

Чи доводилося вам читати детектив і розгадувати головну таємницю ще до закінчення книги? Якщо так, значить ви застосували критичне і аналітичне мислення, прийнявши і відсортувавши всі наявні факти і припущення. Аналітичні здібності застосовуються і коли ми оцінюємо книжку в цілому: склад, сюжет, персонажів, і далі можемо її обговорювати з іншими, обґрунтовуючи свою думку.
7. Посилення концентрації
У сучасному  світі інтернету з великою кількістю інформації і багатозадачності увага частіше розсіюється, ніж фокусується. Це в свою чергу підвищує рівень стресу і знижує продуктивність. Коли ж ми читаємо книгу, вся увага зосереджена на історії. Спробуйте читати 15-20 хвилин  і будете здивовані рівнем концентрації.
8. Поліпшення письмових навичок

Це відбувається паралельно з розширенням словникового запасу. Добре написаний чужий текст впливає і на ваш власний, що врешті-решт формує стиль, смак і стає звичкою. 

9. Розвага
Книги вдома, книги в Мережі, книги в бібліотеці. Різноманітність сюжетів, жанрів, форматів. З книгами джерело розваг не закінчується ніколи. І воно завжди доступне.


Мені хочеться дізнатися які книжки читаєте ви, діти, вдома. Пропоную вам додати допис або фото з книгою нижче на віртуальну дошку. Чекаю на ваші публікації.

Made with Padlet

середа, 29 квітня 2020 р.

Міжнародний день астрономії 2 травня 2020 рік

Доброго дня, сьогодні я підготувала для вас цікаву інформацію. Тож пропоную почитати. 
Найбільший телескоп в Україні має діаметр 2,6 метра.
7 січня 1610 року Галілео Галілей вперше в історії людства направив побудований ним телескоп на небо, а сьогодні небо умовно поділене вже на 88 ділянок - сузір’їв. У Всесвіті нараховуються мільярди галактик, що утворюють згущення, шари і ланцюжки, розділені порожнім простором.
Церера, найбільший астероїд, відомий нам, що має 1030 км в діаметрі. Це перший відкритий астероїд. Він був виявлений Джузеппе Пьяцца з Палермо, Сицилія 1 січня 1801 року.
Сім зірок знаходяться в межах 10 світлових років від нас, і найближча до нас - Проксіма Центавра з системи альфа Центавра.
Астрономам відомо, що температура на Місяці коливається від -164 до +117 градусів Цельсія. Місяць завжди повернений до Землі однією стороною і здійснює повний оберт навколо Землі за 27.3 доби, Земля ж обертається навколо Сонця за 1 рік (365.24 доби).
Щоб сонячне світло досягло Землі потрібно близько 8,5 хвилин. Світло від зірки Денеб що входить в сузір’я Лебедя подорожує до нас 800 років. На Венері доба довша за рік. Планету Уран видно з Землі неозброєним оком. Маса Юпітера в 318 разів більша за масу Землі. Обсяг Cатурна перевищує земний в 758 разів. У 2006 році Плутон позбавили звання планети через його маленький розмірі. Атмосфера Марса на 95% складається з вуглекислого газу.
Міжнародний день астрономії - свято, яке народилося в Америці у 1973 році і об’єднало всіх справжніх любителів астрономії під девізом «Несучі Астрономію людям».
На сьогоднішній день рух очолюють Астрономічна Ліга, Тихоокеанське астрономічне товариство, Міжнародний Союз планетаріїв.
День Астрономії зазвичай відзначається в день, коли Місяць має фазу поблизу 1-й чверті, що припадає на інтервал з середини квітня до середини травня.
Цього дня тисячі астрономічних клубів, наукових музеїв, обсерваторій, планетаріїв в багатьох країнах світу проводять безліч цікавих заходів, включаючи публічні лекції, телеконференції, спільні проекти, масові покази зоряного неба і т.п.
В 2020 році Міжнародний день астрономії припадає на 2 травня.

Пропоную переглянути чим же цікава наука Астрономія. Дивимось

Міжнародний день танцю

Доброго дня любі діти. Знаю, що всі сумуєте один за одним і навіть хочете до школи.  Але нічого не вдієш навчаємось дистанційно. Сьогодні розповім вам про танці, 29 квітня  відзначають Міжнародний день танцю.

   Танець — вид мистецтва, де хужожні образи створюються засобами пластичних рухів людського тіла. Танець це спорт. В танці відображається емоційно-образний зміст музичних творів. Танець існував та існує в культурних традиціях всього людства й людських спільнот. За довгу історію людства танець змінювався, відображаючи культурний розвиток.
Існує дуже багато видів і форм танцю: 
Народний танець — яскраве вираження менталітету і творчості кожного народу, віддзеркалення традицій, хореографічної мови, пластичної виразності у співвідношенні з музикою.
Класичний танець є основою мистецтва балету, започаткованого наприкінці XVI століття і вимагає спеціальної підготовки. 
Естрадний танець має власну специфіку та підпорядкований завданням підтримки виступу певного естрадного співака.
  Деякі хореографи вважають, що за рухами тіла ховаються справжні рухи душі. Танець - невід’ємна частина будь-якої культури. Він є джерелом натхнення для художників, дизайнерів, скульпторів і режисерів театру і кіно. Люди, які займаються танцями, відрізняються, як правило, цілеспрямованістю і у них хороше здоров’я. 
Міжнародний день танцю відзначається з 1982 року за рішенням ЮНЕСКО в день народження французького балетмейстера Жана Жоржа Новера, реформатора та теоретика хореографічного мистецтва, який увійшов в історію як «батько сучасного балету». 
У цей день весь танцюючий світ відзначатиме своє професійне свято - театри опери та балету, сучасні танцювальні трупи, ансамблі сучасного бального та народного танцю і інші, як професійні, так і самодіяльні артисти.

Знаю що багато хто з учнів відвідує танці або танцює в дома. Пропоную вам поділитися з нами вашими досягненнями, додавайте фото і обов'язково підписуйте його нижче на дошці


Made with Padlet